Celem projektu była adaptacja na funkcję biurową i handlową istniejącego budynku Magazynu Bawełny w Łodzi. Obiekt jest częścią kompleksu CH Manufaktura, jednak ze względu na oddalenie od reszty zabudowań dawnej fabryki do tej pory pozostawał nieużytkowany. Jego charakterystyczna wydłużona forma na południowym krańcu zwieńczona jest wieżą, pierwotnie pełniącą rolę zbiornika wody na wypadek pożaru w magazynie. Wieża stanowi również swoistą dominantę budynku. Jej nadrzędna rola została uszanowana przez zaprojektowaną nadbudowę budynku, która wysokość została dostosowana do zastanego kontekstu. Dodatkowe kondygnacje użytkowa i techniczna zamknięte zostały rytmiczną elewacją z metalowych żyletek, podkreślającą historyczne podziały na sekcje budynku.
Aby zwiększyć dostępną dla lokali handlowych przestrzeń zaproponowano również odsłonięcie ściany piwnicznej, dzięki czemu możliwe było utworzenie zagłębionego, ogólnodostępnego pasażu.
Swobodny dostęp do budynku zapewniony jest poprzez przewieszoną nad zagłębieniem wstęgową kładkę, łączącą poziom terenu z wejściami do biur i sklepów. Na wyższych kondygnacjach planowana jest funkcja biurowa.
Ze względu na zły stan wtórnych stropów we wnętrzu budynku zdecydowano się na zastąpienie ich nową, niezależną od ceglanych ścian elewacyjnych konstrukcją. Dzięki temu zabiegowi możliwe stało się wprowadzenie do wnętrza budynku doświetlających, wypełnionych roślinnością atriów. Również zagospodarowanie terenu wokół budynku zostało w maksymalnym stopniu zazielenione i zadrzewione, co w połączeniu z niewielkim placem na południowym krańcu założenia tworzy przyjazną i spójną przestrzeń publiczną.