Hala sportowo-widowiskowa w Radomiu - praca konkursowa
Od strony ulicy Andrzeja Struga, przed głównym wejściem do każdego z dwóch obiektów stanowiących oddzielne etapy inwestycji, zaprojektowano połączone ze sobą dwa ogólnodostępne publiczne place. Przestrzenie placów ograniczone są budynkami, szpalerami drzew i pochyłymi płaszczyznami trawników oraz częściowo przyległymi ulicami. Każda z tych publicznych przestrzeni może być miejscem licznych wydarzeń. Na placach można zaaranżować wystawę na świeżym powietrzu, można jeździć na deskorolce, spotykać się ze znajomymi, bawić się tryskającą z posadzki fontanną, wspinać się na okazyjnie zainstalowaną tu ściankę wspinaczkową, na trawnikach można leżeć obserwując to, co dzieje się wokół. Z przestrzeni placów można dostać się pieszo zieloną rampą na ogólnodostępny taras z restauracją, z którego, ponad istniejącymi boiskami treningowymi, otwiera się widok na miasto.
Głównym założeniem mającym wpływ na kształt budynku hali oraz jego otoczenia była chęć uzyskania wrażenia przenikania się przestrzeni publicznej (plac), pół publicznej (rampa, taras restauracji) i wnętrza budynku hali (hol, restauracja, przestrzenie publiczne) oraz zniwelowanie skali budynku poprzez obniżenie go do dwóch kondygnacji od strony ulicy Stanisława Zborowskiego i od strony przyległego na tyłach parkingu.
Parking dla samochodów zlokalizowano za budynkami oraz na kondygnacji podziemnej (jedynie przy planowanym stadionie zaprojektowano nieliczne miejsca postojowe dla samochodów i parking dla autokarów). Z parkingu zlokalizowanego na tyłach można dostać się na reprezentacyjne place wejściowe traktem pieszo – jezdnym przebiegającym między planowanymi budynkami, który spełnia równocześnie rolę drogi pożarowej oraz drogi zapleczowej (m.in. dla zawodników przyjeżdżających na rozgrywki sportowe).
Zaprojektowany budynek składa się z dwóch zasadniczych bloków funkcjonalnych: wyeksponowanej w przestrzeni miejskiej hali sportowej z zapleczem i usługami oraz zlokalizowanej od strony zewnętrznego parkingu części komercyjnej z salą treningową, gabinetami odnowy biologicznej, siłownią i restauracją.
Główne wejście do zaprojektowanej hali znajduje się od strony publicznego placu. Stąd uczestnicy wydarzeń sportowych dostają się do obszernego hollu skąd kierowani są do klatek schodowych prowadzących na obejścia zlokalizowane wokół trybun. Do hollu wejściowego, od strony ulicy Stanisława Zborowskiego, przylega obszerne foyer, które dodatkowo może być wykorzystywane w celach wystawienniczych.
Zaprojektowano chłodną stonowaną kolorystykę obiektu delikatnie skontrastowaną z cieplejszymi fragmentami budynku w miejscach dla niego kluczowych, takich jak reprezentacyjny holl wejściowy.