Kompleks biurowy Face2Face w Katowicach
Katowice to dynamicznie rozwijająca się metropolia i stolica górnego śląska. Miejsce, gdzie współczesność spotyka się z historią. Wyjątkowe budynki architektury przemysłowej oraz obiekty modernistyczne sąsiadują z nowoczesnymi realizacjami budynków publicznych i komercyjnych, tworząc wielowątkową i zróżnicowaną tkankę miejską.
Naszą koncepcją pragnęliśmy stworzyć nowe miejsce na mapie biurowej Katowic, gdzie poza wysokiej klasy architekturą i przestrzenią do pracy oferujemy unikalną zieloną przestrzeń w samym sercu miasta. Inwestycja może stać się miejscem, gdzie zapomnimy o tłoku i ścisku metropolii. Na zieloną wyspę otwarte zostały usługowe partery budynków biurowych. Inwestycja położona jest wzdłuż dużej arterii komunikacyjnej – Trasy Średnicowej – ul. Chorzowskiej. Kompleks budynków biurowych podzielony został na 2 etapy. Pierwszy stanowi budynek średniowysoki, który tworzy pierzeję ulicy Grundmana oraz domyka wewnętrzne wielofunkcyjne patio. W drugim etapie inwestycji zrealizowany został budynek wysoki, który stanowi dominantę wysokościową, współtworząc panoramę współczesnego miasta Katowic.
Powierzchnia biurowa stała się również atrakcyjną przestrzenią dla użytkowników, z której roztacza się wyjątkowa panorama. Elewacja budynku jest stonowana, z podziałem geometrycznym wykonana w kolorach monochromatycznych, by budynek również po latach prezentował się współcześnie. Stonowany projekt elewacji wykonany był z dbałością o detale, z zachowaniem konsekwentnej siatki podziałów. Jako okładzinę elewacji wybrano spieki kwarcowe w jasnym odcieniu. Przestrzenność elewacji podkreślono ciemnymi wnękami okien i glifami wnęk. Hole wejściowe budynków otwierają się na 2 strefy: miejską – od strony głównych ciągów komunikacyjnych z zaakcentowanymi głównymi wejściami oraz na strefę pół prywatną – zielony ogród odcięty od zgiełku miasta. W parterach budynków pojawia się wiele funkcji usługowych z jednej strony ożywiając przestrzeń miejską, z drugiej urozmaicając zielone wnętrze. Ruch kołowy ograniczono i zlokalizowano wyłącznie na obwodzie terenu inwestycji, co umożliwiło stworzenie cichych, zielonych przestrzeni rekreacyjnych w sercu założenia projektowego.
Elementem wyróżniającym nasz projekt od istniejącej w Katowicach architektury biurowej, jest przestrzeń między budynkami. Dziedziniec zaprojektowano jako ogród w centrum miasta, połączenie architektury z przyrodą, dające użytkownikom kompleksu coś, czego nie zagwarantuje nawet najlepiej rozwiązana przestrzeń biurowa. Proponujemy wyjątkowe miejsce relaksu i spotkań, miejsce gdzie codzienne czynności jak droga do pracy, lunch, czy krótka przerwa w ciągu dnia nabiorą zupełnie nowej jakości. Naszą ideą było nie tylko projektowanie perfekcyjnie rozwiązanego obiektu, ale również przestrzeni idealnie skrojonej na potrzeby i oczekiwania ludzi ją użytkujących.