Projekt pojedynczego budynku zrealizowany w zespole zabudowy Morskie Oko autorstwa innych pracowni. Ideą projektu było stworzenie domu otwartego na krajobraz. Kadrującego otoczenie na wiele sposobów z wnętrza budynku, poprzez zróżnicowane skalą otwory okienne traktowane, jako ramy panoramicznych obrazów żywego tła parku.
Zastosowana zasada nieregularnych otwarć pozwala również na dostosowanie wielkości okien na elewacjach w zależności od rozwiązań aranżacyjnych poszczególnych wnętrz, bez straty dla przyjętej formy i proporcji budynku. Architektura nie narzucająca się formą pozostająca w kanonie ponadczasowych proporcji i zróżnicowanych kontrastów materiałowych. Dom współczesny nawiązujący jednocześnie do modernistycznych tradycji Mokotowa, mocno osadzony na skarpie o szlachetnej formie, proporcji i doborze materiałów, które przetrwają próbę czasu. Charakterystyczny budynek będący dopełnieniem i zwieńczeniem nowo powstającego ciągu mieszkaniowego.
W zależności od poziomu i funkcji danych pomieszczeń bardziej lub mniej otwierają się one na otoczenie i światło. Budynek prześwietlony kaskadą południowego światła wpadającego w centralnej części planu poprzez duży świetlik dachowy i doświetlającego komunikację na poszczególnych poziomach aż po hol na parterze. Programem jak i układem funkcjonalnym odpowiadający szczegółowym wytycznym Inwestora i zapewniający możliwość aranżacji wnętrz zgodnie z preferowaną stylistką.
Forma, wielkość jak i kształt poszczególnych otwarć odpowiada ukierunkowaniu się na najatrakcyjniejsze elementy otoczenia zlokalizowane po stronie północnej z jednoczesnym zachowaniem doświetlenia budynku południowym światłem słonecznym. Poszczególne otwarcia zlokalizowane zostały w sposób umożliwiający maksymalną percepcję otoczenia z jednoczesnym zachowaniem prywatności i intymności mieszkańców.
Architekt prowadzący: Marcin Zatoński
Współpraca : Hubert Polkowski, Piotr Guzik, Andrzej Gomułka