12-09-2019 - Spotkanie z Grupą 5 Architekci w ramach cyklu: Architekci Oddziału Warszawskiego SARP

Oddział Warszawski SARP zaprasza wszystkich zainteresowanych na drugie spotkanie naszego nowego cyklu pt. “Architekci Oddziału Warszawskiego SARP”, podczas którego będziecie mogli Państwo poznać projektantów z warszawskiej pracowni Grupa 5 Architekci. Spotkanie odbędzie się w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK (Pasaż „Wiecha” 4) w środę 18 września 2019 od godz. 18:00.
Hasło spotkania “Życie i przestrzeń” to także tytuł książki wydanej z okazji 20 – lecia działalności pracowni. Stanowi głos architektów praktyków z pokolenia, które rozpoczęło działalność w czasach polskiej transformacji. Doświadczenie Grupy 5, o którym będziemy rozmawiać na spotkaniu, to opowieść o zawodowej inicjacji, konfrontowaniu się z realiami rynku budowlanego, wzlotach i upadkach, o konieczności godzenia wizjonerstwa z pragmatyzmem a nade wszystko o sile tkwiącej w solidarnej pracy zespołowej.
Grupa 5 Architekci to pracownia architektoniczna założona w 1998 roku w Warszawie przez pięciu młodych projektantów. W ciągu 20 lat zdobyła liczne nagrody i stała się autorem wielu zrealizowanych inwestycji mieszkaniowych i użyteczności publicznej, między innymi głośnej modernizacji zabytkowego dworca Wrocław Główny czy zaprojektowanej razem z architektami z Barcelony i Katowic siedziby Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Projekty autorstwa Grupy 5 tworzone są z myślą o potrzebie zakorzenienia, o przestrzeni wspólnej i codziennych relacjach pomiędzy ludźmi. O życiu z jego bogactwem i różnorodnością.

« powrót