06-02-2013
Grupa 5 Architekci w półfinale prestiżowego konkursu

Grupa 5 Architekci znalazła się w półfinale prestiżowego konkursu EuropaProperty CEE Retail Real Estate Awards Gala & Forum w kategorii ARCHITECT OF THE YEAR.
Uroczysta Gala połączona z wręczeniem nagród odbędzie sie 21 lutego 2013 roku w hotelu InterContinental w Warszawie.

24-01-2013
Dyplomy i nity za Dworzec.

W ostatni wtorek w naszej pracowni odbyła się uroczystość podziękowania i wręczenia dyplomów wszystkim architektom biorącym udział w projekcie rewitalizacji Dworca Wrocław Główny PKP. Blisko 30 architektów odebrało również pamiątkowe nity pochodzące z oryginalnej konstrukcji hali peronowej z wygrawerowanym logiem Grupa 5 Architekci.

więcej »

06-12-2012
Dworzec Wrocław Główny Nagrodzony

Spośród 1064 prac nadesłanych na konkurs ‘Życie w Architekturze’ specjalną nagrodę od spółki PKP SA otrzymał projekt modernizacji Dworca Głównego we Wrocławiu przygotowany i nadzorowany przez naszą pracownię. Został on uznany za najlepszą inwestycję kolejową początku XXI wieku.

“Sama nazwa konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE świadczy więc o tym, jak głębokie zmiany zaszły w Polsce. Mam nadzieję, że te zmiany będą szły jeszcze dalej, że uda nam się osiągnąć harmonię między estetyką naszych miast a krajobrazem.” – mówił podczas wręczenia nagród Prezydent RP, Bronisław Komorowski

http://www.facebook.com/Grupa5Architekci

23-11-2012
Galeria Jednego Projektu- wystawa i wykład na temat projektu Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego

W ramach Galerii Jednego Projektu w Muzeum Architektury we Wrocławiu, dnia 8 Listopada 2012 odbył się wykład połączony z wernisażem, dotyczący projektu Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach autorstwa Mikołaja Kadłubowskiego ( Grupa 5 Architekci ) oraz Wojciecha Małeckiego. Wystawę zdjęć obejrzeć będzie można do końca grudnia.

więcej »

30-10-2012
Wrocław - Muzeum Architektury

Galeria Jednego Projektu – Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Muzeum Architektury we Wrocławiu z przyjemnością zaprasza na pierwszą po wakacjach Galerię Jednego Projektu.
Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach
Grupa 5 Architekci i Jordi Badia (BAAS).
Spotkanie rozpocznie się w czwartek 8 listopada o godz. 17.30 w Muzeum Architektury przy ul. Bernardyńskiej 5.
Wystawa czynna do 30.11.12.

Pierwsza dekada XXI wieku przyniosła Katowicom szereg prestiżowych i o ciekawej architekturze obiektów – o kilku z nich mówiliśmy w Galerii Jednego Projektu w ubiegłych latach. Sąd Okręgowy autorstwa zespołu Pilinkiewicz – Studniarek, Centrum Edukacji Muzycznej Symfonia pracowni Koniora i Barysza czy Biblioteka Uniwersytetu Śląskiego biura HS99 zyskały ogólnopolskie uznanie. Realizowane są kolejne duże projekty: Międzynarodowego Centrum Kongresowego (JEMS Architekci) i siedziby NOSPR (Konior Studio).

Czy zaprojektowana przez architektów z pracowni Grupa 5 Architekci i BAAS (współpraca) nowa siedziba Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego wykreuje kolejną atrakcyjną miejską enklawę – przekonamy się za kilka lat. Tymczasem zapraszamy na spotkanie z architektem Mikołajem Kadłubowskim z Grupy 5 Architekci w czwartek 8 listopada o godz. 17.30 do Muzeum Architektury we Wrocławiu.

24-10-2012
VII edycja konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE

Plac przed Dworcem PKP we Wrocławiu projektu Grupa 5 Architekci wszedł do finału konkursu Życie w Architekturze 2012r. Do tegorocznej edycji zgłoszono rekordową liczbę 1064 prac z całej Polski. Jury wybrało 120 obiektów, w tym 13 w kategorii przestrzenie publiczne. Finaliści konkursu ŻYCIE W ARCHITEKTURZE na najlepsze obiekty architektury powstałe w latach 2000-2012 walczyć będą o uznanie internautów w plebiscycie na Ulubieńca Polski i pretendować do nagród głównych. Internetowe głosowanie na stronie www.zyciewarchitekturze.pl rusza 29 października i potrwa do 19 listopada.

Głosowanie pod adresem

24-10-2012
Publikacja projektu "Villa Avanti" w Hong Kongu

Wydawnictwo architektoniczne Hi-Design International Publishing z siedzibą w Hong-Kongu publikująca projekty znanych, światowych pracowni architektonicznych takich jak MVRDV, UNstudio, Renzo Piano Building Workshop w najnowszej książce pt: “Serviced Apartment” opublikuje nasz projekt “Villa Avanti”- budynek mieszkalny przy ul. Grenadierów w Warszawie.

Zapraszamy do obejrzenia projektu budynku mieszkalnego Villa Avanti na naszej stronie.

24-10-2012
Wykład: Wspólnicy Grupa 5 Architekci Rafał Zelent oraz Mikołaj Kadłubowski

Podczas prestiżowej konferencji pt. „Między Ortodoksją a Kreacją” w Muzeum Etnograficznym Rafał Zelent oraz Mikołaj Kadłubowski wygłosili wykład pt. „Od żarówek, mydła Biały Jeleń, i piwa Piast do prawdziwych loftów, biur i zrównoważonego rozwoju– projekty rewitalizacji i przebudowy kwartałów zabudowy pofabrycznej przy ulicy Szwedzkiej w Warszawie oraz przy ul. Jedności Narodowej we Wrocławiu”. W gronie prelegentów znaleźli się wybitni polscy architekci oraz konserwatorzy zabytków.

12-10-2012
Konkurs FutuWawa

Do 30 października trwa głosowanie na najlepsze futurystyczne projekty dla Warszawy. W konkursie bierze udział nasz projekt na Muzeum Sztuki Nowoczesnej zrobiony wspólnie z ALA i J. Kozakiewiczem. 31 października poznamy zwycięzcę konkursu FutuWawy.

http://futuwawa.pl/lista_projektow-authors-pl.html