29-11-2013
Rotunda - rozstrzygnięty konkurs

Grupa 5 Architekci we współpracy z Buro Happold oraz grafikami Chazme i
Sepe wykonała projekt konkursowy na nową Rotundę PKO BP w Warszawie.
Projekt prezentujemy tutaj …
http://www.grupa5.com.pl/projekty/budynki-publiczne

19-11-2013
Dogęszczanie śródmieścia Warszawy. Architektura Murator

Niewielki budynek biurowy według projektu pracowni Grupa 5 Architekci stanie na zakończeniu pierzei ulicy Kopernika w śródmieściu Warszawy.

07-11-2013
Grupa 5 Architekci zaprojektuje Drogę do Wolności

Wygraliśmy konkurs na projekt Drogi do Wolności, czyli reprezentacyjnej promenady, która połączy gdański Plac Solidarności z nadbrzeżem stoczniowym!

30-10-2013
Wola lokomotywą sprzedaży nowych mieszkań.

Prawie cztery tysiące mieszkań udało się sprzedać w trzecim kwartale warszawskim deweloperom. To jeden z najlepszych wyników sprzedaży od lat. Najpopularniejsza- i wśród deweloperów, i klientów – jest Wola.

19-09-2013
Z przyjemnością informujemy o zakończeniu realizacji inwestycji zaprojektowanej przez pracownię Grupa 5 Architekci.

Międzyborska 11
Z przyjemnością informujemy o zakończeniu realizacji inwestycji zaprojektowanej przez pracownię Grupa 5 Architekci. Osiedle ‘Międzyborska 11’ na warszawskiej Pradze Południe obejmuje 154 mieszkania o średnim i wysokim standardzie. Głównym celem obranym przez projektantów było zachowanie zielonego charakteru miejsca poprzez rozbicie zabudowy na poszczególne budynki oraz wyniesienie płyty garażu w taki sposób, by całkowicie ukryć powierzchnie jezdne. – tłumaczy Rafał Zelent z pracowni Grupa 5 Architekci. – Został stworzony rodzaj “zielonego tarasu”, który ukrył komunikację pod ziemią tworząc na nim dodatkowe tereny rekreacyjne. Zabudowa została ukształtowana przez charakterystyczne skosy otwierające wybrane widoki sąsiedztwa i zapewniające odpowiednie warunki nasłonecznienia wszystkim budynkom. Dodatkowymi atutami są zaaranżowana w centralnej części osiedla strefa zieleni z placem zabaw – dodaje Inwestor – w pełni wyposażone centrum fitness i Spa, przeznaczone jedynie dla mieszkańców oraz wózkownie i rowerownie, które w bezpieczny sposób pozwolą przechowywać sprzęt sportowy oraz wózki dziecięce. Inwestorem jest Raiffeisen Evolution. Generalnym wykonawcą osiedla była firma Mostostal Warszawa S.A. Projekt powstał w 2009 r. Okres realizacji 2011-2013. Powierzchnia użytkowa 10 200 m2.

05-09-2013
Świat Architektury. W dialogu z kontekstem.

Biurowiec Grzybowska 81 w Warszawie.

więcej »

05-09-2013
Eurobuild. Halę Buddów zaprojektowała Grupa 5 Architekci

Halę Buddów zaprojektowała Grupa 5 Architekci.

15-07-2013
Zmarł Mikołaj Kadłubowski

W dniu 27 czerwca b.r. zmarł nagle nasz wspólnik, architekt Mikołaj Kadłubowski. Odszedł współautor wielu znakomitych projektów powstałych w piętnastoletniej historii Grupa 5 Architekci. Mikołaj wniósł do naszej firmy wiedzę i doświadczenie ze studiów w Kanadzie, pracy w Berlinie i w renomowanych pracowniach warszawskich.

Jednocześnie pragniemy poinformować, że wszystkie projekty rozpoczęte i prowadzone przez Mikołaja będą kontynuowane przez naszą pracownię.

08-07-2013
Contemporary Landscape Architecture in Central Europe

Publikacja, dotycząca Dworca Głównego we Wrocławiu w prestiżowym magazynie Topos, zajmującym się architekturą krajobrazu. więcej »

25-06-2013
Pruskie orły, smoki i fontanny

Dworzec PKP Wrocław Główny zawsze miał swój undergroundowy klimat. W latach 80., kiedy studiowałem we Wrocławiu, wracaliśmy wygłodzeni z nocnych imprez i hulanek i wpadaliśmy do dwrcowego baru na podwójne porcje grochu z kapustą. Czasami w dworcowym kinie, jedynym takim w Polsce, czynnym przez całą dobę, oglądaliśmy stare filmy.