15-05-2017
Grupa 5 przebiegła maraton :)

Grupa 5 przebiegła maraton. W sztafecie.

więcej »

23-03-2017
Nasza Publikacja w brytyjskim albumie Design Media Publishing

Mamy publikację Centrum Handlowego KLIF w Albumie „architectural Material & Detail Structure” znanym brytyjskim wydawnictwie Design Media Publishing (UK) Limited! Na uwagę wydawnictwa zasłużyły nasze rozwiązania technologiczne i materiałowe oraz detalu mocowania corianu na elewacji budynku.
Jest to pierwsza tego typu realizacja w Polsce i jedna z pierwszych na świecie !
Nasz projekt fasady Klifa został wydany zarówno w albumie na UK jak i w wersji do Chin (w załączeniu PDF).
Co dodatkowo cieszy: znaleźliśmy się obok znanych realizacji międzynarodowych architektów.

08-03-2017
Wyróżnienie BRICK AWARD 2017

Otrzymaliśmy wyróżnienie BRICK AWARD 2017 za zespół usługowo-mieszkaniowy przy ulicy Szwedzkiej w Warszawie!

Sztuka Architektury
http://www.sztuka-architektury.pl/index.php?ID_PAGE=42706

27-02-2017
Plebiscyt Polska Architektura XXL 2016 - nominacja

Zostaliśmy nominowani w plebiscycie Polska Architektura portalu Sztuka-Architektury.pl Zapraszamy do głosowania na Kopernika 21 :)

http://www.sztuka-architektury.pl/index.php?s=59#sonda

19-12-2016
Dostaliśmy Nagrodę Architektoniczną Prezydent Warszawy za budynek mieszkalny przy ul. Morskie Oko na Mokotowie!

Dostaliśmy I Nagrodę Architektoniczną Prezydent Warszawy za budynek mieszkalny przy ul. Morskie Oko na Mokotowie!

25-08-2016
Hotel Bristol w Zakopanem

Miło nam poinformować o naszym najnowszym projekcie – rozbudowie hotelu Bristol w Zakopanem.

Starwood Hotel & Resort Worldwide Inc. w ramach porozumienia ze spółką Bristol w oparciu o projekt Grupy 5 Architekci planuje modernizację zakopiańskiego hotelu Bristol. Poprzedzona długimi rozmowami z konserwatorem zabytków inwestycja zakłada rozbudowę historycznej bryły obiektu w duchu rysunków architekta obiektu Zygmunta Ostafina z 1927 roku. W ofercie hotelu oprócz pokoi hotelowych w standardzie Four Points by Sheraton znajdzie się bogata oferta restauracyjna, bar, centrum fitness oraz basen.

Niesamowity widok na Giewont z pokoi hotelowych będzie cieszyć oczy gości. Spacerowiczów w tę okolicę przyciągnie natomiast szumiący w pobliżu potok oraz odnowiona fasada historycznego obiektu z motywami art deco. Przed wojną hotel Bristol był miejscem licznych spotkań i aktywności w tym dancingów na wolnym powietrzu, porannej gimnastyki, zawodów sportowych. Przedwojenny społecznik i charyzmatyczny pierwszy dyrektor obiektu Marian Jamontt ściągał artystów i osobistości do hotelu. Luksusowy hotel przyciągał gości z wyższych sfer.

Plany Inwestora zakładają przywrócenie dawnej świetności ważnego na zakopiańskiej mapie obiektu. Obiekt projektowany jest z wysokim poszanowaniem jego historycznej wartości spełniając jednocześnie wytyczne pozwalające na wprowadzenie nowoczesnej funkcji hotelowej.

Najcenniejszymi elementami budynku jest fasada frontowa i zawarte na niej detale budynku w stylu art deco. Istotny jest również charakter sali balowej – elementy dekoracyjne staną się inspiracją dla nowotworzonych wnętrz hotelowych

Podkreślona zostanie oś główna oraz monumentalny charakter fasady frontowej poprzez poszerzenie schodów wejściowych i strefy wejścia oraz lokalizację podjazdu centralnie przed arkadami. Powstanie dodatkowo przestrzeń rekreacyjna przed obiektem z zachowywanymi symetrycznie stojące w stosunku do historycznej fasady limbami.

W planowanym hotelu operować będzie znana, światowa marka hotelarska Four Points by Sheraton, która w swoich założeniach nawiązuje w projektowanych wnętrzach do lokalnej historii i tradycji.

Wychodzącym w stronę potoku tarasem i reprezentacyjnym podjazdem zwieńczonym fontanną projekt przywraca życie w hotelu i w przestrzeni pomiędzy budynkiem i wodą.

15-06-2016
Grupa 5 nominated for Architectural Firm of the Year at the 6th annual CEE Investment & Green Building Awards - October 27, 2016, Warsaw

Jesteśmy nominowani do nagrody w kategorii „Architectural Firm of the Year”. Rozstrzygnięcie 27 października.

04-05-2016
Etap 3 inwestycji przy ulicy Siedmiogrodzkiej z pozwoleniem na użytkowanie

Etap 3 inwestycji mieszkaniowej przy ulicy Siedmiogrodzkiej właśnie otrzymał prawomocne pozwolenie na użytkowanie. Znajduje się w nim 166 mieszkań na 17 kondygnacjach a sam budynek stanowi jedną z dominant znajdujących się obecne przy skrzyżowaniu ulic Karolkowej i Siedmiogrodzką.

04-04-2016
Apartamenty na Woli

Oddano do użytku kolejną część apartamentowca InCity przy ul. Siedmiogrodzkiej 1.

15-03-2016
Mistrzostwa Polski Architektów cd.

A Rafał Zelent w swojej kategorii Snowboard Gigant zajął miejsce 3-cie !!