28-11-2023
Nominacja w konkursie Property Design Awards 2024

Lakeside otrzymał nominację w kategorii Bryła-biurowiec w ósmej edycji konkursu Property Design Awards

30-10-2023
Pozwolenie na użytkowanie budynku Lakeside przy ul. Szturmowej w Warszawie

27 października 2023 Lakeside przy ul. Szturmowej w Warszawie otrzymał pozwolenie na użytkowanie.

23-10-2023
Nagroda Architektoniczna Prezydenta Miasta Łodzi dla MONOPOLIS

Nagroda Architektoniczna Prezydenta Miasta Łodzi – w tym roku za MONOPOLIS otrzymaliśmy nagrody w aż 3 kategoriach!
Nagroda Grand Prix.
Nagroda w kategorii “Zrewitalizowany obiekt/zespół”.
Nagroda Łodzianek i Łodzian.

15-09-2023
Wyróżnienie w III edycji konkursu „Renowacja Roku Zabytków Mazowsza”

13 września br. Jury III edycji konkursu „Renowacja Roku Zabytków Mazowsza” organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, przyznało wyróżnienie firmie Carolina Car Company za dokonanie modernizacji Uzdrowiska Abrama Gurewicza.

więcej »

11-09-2023
Joteyki Pauza Ochota - zdjęcia z budowy

Budowa apartamentowca Pauza Ochota dobiega końca. Prezentujemy zdjęcia elewacji wykonanej z prefabrykatów betonowych.

Więcej o naszym projekcie tu: http://www.grupa5.com.pl/projekty/budynki-mieszkalne/joteyki

I tu na stronie inwestora: https://pauzaochota.pl/investment

więcej »

18-07-2023
Monopolis wśród laureatów wakacyjnego plebiscytu magazynu National Geographic Traveler „Cuda Polski 2023”

Do ostatniej chwili o miano „nowego cudu” walczyło aż 48 najpiękniejszych, niebanalnych i często mało znanych miejsc z całego kraju. We wtorek, 18 lipca poznaliśmy szczegółowe wyniki tegorocznej edycji konkursu, a tym samym 16 laureatów z każdego województwa.

15-05-2023
Nagroda Roku SARP 2023 - nominacja w kategorii Architektura w przestrzeni dziedzictwa

Nominacja do Nagrody Roku SARP 2023 – brawa dla zespołu pracującego przy projekcie domu akademickiego BaseCamp we Wrocławiu.

28-04-2023
Wyróżnienie w konkursie na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej na najlepszy projekt dla nowego budynku Wydziału Informatyki ZUT w Szczecinie

Z radością informujemy, że otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej ogłoszonym przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny i szczeciński oddział SARP. Do udziału zgłosiło się 36 pracowni architektonicznych z Polski.

więcej »

24-04-2023
SARP Oddział Kraków zaprasza na wykład Michała Leszczyńskiego i Macieja Lewandowskiego, który odbędzie się 27 kwietnia 2023 o godz. 18:00 w Galerii Architektury SARP przy placu Szczepańskim 6 w Krakowie. Wykład jest częścią cyklu „Spotkanie z Mistrzem”.

Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków serdecznie zaprasza na wykład Michała Leszczyńskiego i Macieja Lewandowskiego z warszawskiej pracowni Grupa 5 Architekci. Realizacje Grupa 5 Architekci były dwukrotnie nominowane do europejskiej nagrody Miesa van der Rohe; modernizacja i przebudowa sanatorium Abrama Gurewicza na centrum medyczne „Mirai Clinic” w Otwocku (2020, nominacja w 2022) oraz Wydział Radia i Telewizji w Katowicach (2017, nominacja w 2019, w zespole z BAAS Arquitectura i Małeccy Biuro Projektowe).

Grupa 5 Architekci założona została w 1998 w Warszawie, obecnie prowadzona jest przez Romana Dziedziejko, Krzysztofa Mycielskiego, Michała Leszczyńskiego, Rafała Zelenta, Rafała Grzelewskiego, Macieja Lewandowskiego i Macieja Dutkiewicza. Współzałożycielem pracowni był również zmarły w 2013 roku Mikołaj Kadłubowski. W portfolio pracowni znajdują się zarówno zespoły budynków mieszkalnych i biurowych, jak i obiekty użyteczności publicznej. Prócz wyżej wymienionych realizacji zespół współpracował także przy tak prestiżowych obiektach, jak biurowiec Metropolitan w Warszawie (2003, w zespole z Foster and Partners i JEMS Architekci), czy Ambasada Królestwa Niderlandów (2003).

Wykład jest częścią cyklu „Spotkanie z Mistrzem” organizowanego w krakowskim Oddziale SARP. W ramach cyklu prezentowana jest twórczość architektoniczna najwybitniejszych przedstawicieli polskiej architektury.

Wykład odbędzie się we czwartek 27 kwietnia 2023, o godz. 18:00, w Galerii Architektury SARP przy placu Szczepańskim 6 w Krakowie. Więcej informacji na FB SARP Kraków

12-04-2023
Rusza budowa muzycznego centrum Sinfonii Varsovii

Grupa 5 Architekci pełni funkcję lokalnego architekta w projekcie Sinfonia Varsovia autorstwa Atelier Thomas Pucher. Uczestniczymy również w nadzorze autorskim.

http://www.sinfoniavarsoviacentrum.pl/rusza-budowa-muzycznego-centrum-sinfonii-varsovii/