04-04-2022
Pauza Ochota

Nasz najnowszy kameralny projekt w Warszawie inwestycja apartamentowa przy ul. Joteyki.
Więcej tutaj:
https://www.pauzaochota.pl/

24-02-2022
Grupa 5 Architekci - Budowlana Firma Roku 2021

Z przyjemnością informujemy, że otrzymaliśmy wyróżnienie miesięcznika Builder.

więcej »

06-12-2021
Uroczystość wręczenia nagród laureatom Konkursu Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii

Z wielką dumą i radością odebraliśmy z rąk Sekretarza Stanu Piotra Uścińskiego nagrodę w dziedzinie architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa oraz za wybitne osiągnięcie twórcze w dziedzinie architektury i budownictwa.
Ministerstwo Rozwoju i Technologii doceniło budynek Wydziału Radia i Telewizji w Katowicach, wspólne dzieło BAAS, G5A i MAŁECCY biuro projektowe.

więcej »

01-12-2021
II Nagroda w konkursie SARP na opracowanie koncepcji architektonicznej obiektu wystawienniczo-edukacyjnego na terenie Muzeum Treblinka

Z przyjemnością informujemy, że projekt naszej pracowni został doceniony przez jury i zajęliśmy drugie miejsce na 31 zgłoszonych prac.

17-11-2021
Nasza nowa inwestycja w Łodzi

Historyczna zabudowa w Łodzi do przebudowy w ramach nowej inwestycji. To projekt Grupa 5 Architekci
https://www.propertydesign.pl/architektura/104/historyczna_zabudowa_w_lodzi_do_przebudowy_w_ramach_nowej_inwestycji_to_projekt_grupa_5_architekci,36762.html

17-11-2021
Wieczór Architektoniczny z Krzysztofem Mycielskim

Zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Mycielskim z cyklu ARCH_event

https://archevent.pl/wieczor-architektoniczny-poznan-24-11-2021

więcej »

14-10-2021
Sanatorium Gurewicza z Nagrodą Roku Stowarzyszenia Architektów Polskich

Sanatorium Gurewicza z Nagrodą Roku Stowarzyszenia Architektów Polskich! Poniżej uzasadnienie werdyktu SARP, a na filmie uroczystość wręczenia nagrody:
“Nagrodę przyznano za realizację z nadzwyczajnym szacunkiem odnoszącą się do substancji zabytkowej pensjonatu Abrama Gurewicza. Jury doceniło zarówno dbałość, z jakim potraktowane zostały oryginalne części obiektu, jak również subtelność, z jaką dokonana została jego rozbudowa.
Na podkreślenie zasługują starannie zaprojektowane; architektura wnętrz oraz architektura krajobrazu – parku otaczającego pensjonat, które stanowią wraz z budynkiem spójną kompozycję. Obiekt stanowi wzorcowy przykład powściągliwej rewitalizacji łączącej wartości historyczne z wymogami nowoczesnej funkcjonalności.

10-09-2021
Mamy nominację do EU Prize for Contemporary Architecture - Mies van der Rohe Award!

Mamy nominację do EU Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Award! Uznanie zdobyła modernizacja zabytkowego Sanatorium Gurewicza w Otwocku, które od niedawna znowu pełni funkcję leczniczą przyjmując pacjentów w MIRAI Clinic.

więcej »

19-08-2021
Studio - nowa warszawska inwestycja Skanska Polska

Lokalizacja pomiędzy dwoma stacjami metra – Rondem ONZ i Rondem Daszyńskiego, charakterystyczne iksy w architekturze przyziemia. To tylko niektóre z wyróżników nowej warszawskiej inwestycji Skanska Polska. Studio, bo tak nazywa się kompleks biurowy, którego budowa rusza przy ulicy Prostej, dostarczy łącznie ok. 43 000 mkw. GLA powierzchni najmu. To kolejny projekt szwedzkiego dewelopera w centrum biznesowym Warszawy.

Autorami projektu Studia są duńska pracownia Arrow Architects oraz polska Grupa 5 Architekci. Jednym z wyróżników Studia będzie tzw. ludzka skala przyziemia, podkreślona elementami konstrukcji wyrzeźbionych w formie powtarzalnych liter X.

23-07-2021
„NIE OD RAZU KRAKÓW ZBUDOWANO, ALE WARTO BYŁO POCZEKAĆ”

Pod takim hasłem, firma DEN DEVELOPMENTS SP Z O.O.” (działająca również pod nazwą DEN LIVING) rozpoczyna budowę projektu polegającego na adaptacji historycznego Domu Medyków przy ulicy Grzegórzeckiej 20 na 126 serwisowanych mini apartamentów oraz wybudowanie nowego skrzydła, które formą i bryłą respektuje i nawiązuje do walorów architektury budynku historycznego, oferując studentom aż 563 wygodnych pokoi wyposażonych we własną łazienkę oraz mini kuchnię. . więcej »